امارگیر سایت
026-34212100

اخبار مجموعه خشت


اهمیت انتخاب فرش در دکوراسیون منزل

17/12/1396
فرش یکی از هنرهای دستی بسیار ارزشمند ایرانی محسوب می شود که علاوه بر پوشانندگی سطح زمین نقش مهمی در زیبایی خانه ها ایفا می کند.اما برای داشتن دکوراسیونی زیبا در انتخاب فرش باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

انواع فرش

فرش به دوسته ماشینی و دست بافت تقسیم می شود که در این بین فرش دست بافت به علت کیفیت بالا و اینکه توسط نیروی انسانی تولید می شود اهمیت بیشتری دارد.

خصوصیات فرش سالن پذیرایی

فرش را باید براساس نوع نیاز، متراژ، محل قرارگیری و بسیاری از عناصر دیگر انتخاب کرد . مثلا اگر شما  فرزند کوچکی در خانه دارید بهتر است برای سالن پذیرایی خودتان از فرش هایی استفاده کنید که در مقابل لکه، گردو غبار و رنگ مقاوم باشد.
 

رنگ فرش
رنگ در فرش یکی دیگر از موارد بسیار مهم است که باید آن را جدی گرفت. شما می توانید براساس رنگ کف سالن، دیوارها، مبلمان، اشیای تزئینی و… فرش مورد نظرتان را انتخاب کنید.

فرش هایی با رنگ روشن

اگر دارای سالن، اتاق و یا آشپزخانه کوچکی هستید استفاده از فرش های ساده با رنگ روشن حتما به زیبایی و بزرگ نشان دادن فضای منزل شما کمک خواهد کرد.

 

کاربرد فرش ایرانی
نوع فرش های مورد استفاده در جای جای خانه باهم متفاوت هستند، مثلا برای مکان های پر رفت و آمد خانه هم چون سالن های پذیرایی می توان از فرش های ایرانی که دارای تراکم و مقاومت بیشتری هستند استفاده کرد.