امارگیر سایت
026-34212100

اخبار مجموعه خشت


پایان تراکم فروشی در شهر تهران

18/12/1396
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: با تاکید شهردار تهران به طور جدی با متخلفان در بحث ساخت و ساز برخورد می‌کنیم و دیگر اجازه تراکم فروشی در شهر را نخواهیم داد

مهدی حجت با اشاره به سیاست جدید مدیریت شهری در بخش ساخت و ساز، اظهار کرد: در این دوره تلاش می‌شود که ساخت و ساز‌ها در مناطق براساس قوانین و مقررات و طرح تفصیلی و طرح جامع صورت بگیرد.

وی با اشاره به ساخت برج‌ها در مناطق مختلف شهر تهران به تسنیم گفت: متاسفانه صدور پروانه‌های بی حساب و کتاب در سال‌های گذشته چهره شهر را تغییر داده و هم اینک زندگی در شهر تهران دشوار و سخت شده است.

حجت با اشاره به اینکه صدور پروانه برای ساخت باید روال قانونی خود را طی کند، گفت: متاسفانه در طی سال‌های گذشته مجوز‌های داده شده که نگرانی بسیاری را برای مدیریت شهری ایجاد کرده است که امیدواریم با تمهیداتی بتوانیم از ساخت و ساز‌های اینگونه جلوگیری کنیم.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران افزود: در تلاش هستیم با همکاری شورای شهر تهران و به ویژه کمیسیون معماری شورای شهر تهران، طرح و لوایحی را برای ساماندهی به ساخت و ساز‌ها تصویب کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا در این دوره از مدیریت شهری و با توجه به تاکید شهردار تهران از ساخت و ساز‌های غیرقانونی جلوگیری خواهد شد و اجازه نمی‌دهیم برخی از سودجویان با اعمال نفوذشان به اهداف خود برسند و تراکم فروشی کنند.

منبع خبر : پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی