??????? ???????????? ????????? ? ????
?????? ???? ??????
026-34212100__ 026-32192

اخبار مجموعه خشت


11 راه حل برای رهایی از آلودگی صوتی در منزل

29/01/1398

روشهای ساده عایقکاری صوتی (راهنمای عایق کاری صوتی)

1- بستن منافذ ورود و خروج هوا

هر منفذی که هوا بتواند از آن عبور کند، صدا را هم می تواند انتقال دهد. کلیه منافذ موجود در سقف ها و دیوار ها نظیر اطراف جعبه تقسیم های برق، کانال ها و داکت ها، سیم ها و هرجایی را که شیئی از داخل دیوار یا سقف عبور می  کند با بتونه یا فوم پلی اورتان درزگیری نمایید.

2– عاق بندی پنجره ها و استفاده از شیشه های دو جداره

پنجره های دو جداره عایق صوتی برای رهایی از سر و صدای شهر! 
پنجره های ساختمان در عایق بودن صوتی آنها بسیار تاثیر دارد. اگر پنجره ها دوجداره باشند، صداها بسیار کمتر از خیابان به داخل خانه نفوذ می کنند، اما اگر حتی پنجره های دوجداره به صورت استاندارد نصب نشده باشند، ممکن است خاصیت عایق بودن خود را از دست بدهند. حتما از عایق بودن درست پنجره های خانه خود مطمئن شوید. درزگیری پنجره ها نیز در این زمینه بسیار مهم است.

3- جلوگیری از ایجاد "کانال های عبور صدا" در دیوارها

هنگام ساخت بناهای جدید، کلیدهای برق و دریچه های هوا را در داخل دیوارها پشت به پشت هم قرار ندهید. این کار عث می شود تا مسیری برای انتقال صوت در دیوارها به وجود بیاید.

4- اجتناب از استفاده از مصالح سخت

مهم ترین ویژگی یک عایق صوتی مناسب، زیاد بودن وزن ویژه، نرمی طبیعی، ظرفیت بالای کاهش سروصدا و غیر قابل نفوذ بودن است. مصالح سخت, صوت را به آسانی از یک مکان به مکان دیگر انتقال می دهند. بنابراین بهتر است از این نوع مصالح کمتر استفاده کنید.

5- استفاده از یک لایه انعطاف پذیر نظیر فوم منبسط شونده

استفاده از یک لایه انعطاف پذیرنظیر فوم منبسط شونده به شما در جدا نمودن لوله ها از غلاف ها یا سوراخ هایی که از آن عبور می کنند کمک خواهد کرد.

6- عایق بندی صوتی در دیوارهای سرویس بهداشتی ها

جهت جلوگیری از انتقال صدا بین اتاق های مجاور، به منظور جلوگیری از انتقال صدای نامطلوب جریان سریع آب به هنگام تخلیه فلاش تانک سرویس بهداشتی، لوله های پلاستیکی تخلیه آب را عایق بندی کنید. در صورت امکان، در اینگونه موارد از لوله های چدنی استفاده نمایید و یا اینکه در دیوارها از عایق صوتی دیوار استفاده نمایید.

7- استفاده از وسایل خانگی آرام تر

همان طور که پیش از این نیز گفتیم یکی از منبع های صوتی در فضای داخلی خانه، وسایل برقی پر سر و صدا هستند. بنابراین بهتر است در هنگام خرید به این نکته توجه ویژه ای بکنید و از وسایل کم صدا استفاده کنید. حتی اگر گرانتر از موارد مشابه پرصداتر باشند.
اتصال مستقیم دستگاه های صوتی، مانند بلندگو به دیوار، سقف یا زمین کار نادرستی است. این دستگاهها باید همراه با پایه استفاده شوند و یا با طنابهایی به سقف متصل گردند .درصورتی که اجبارا باید آنها را در کف قرار دهید، از سه یا چهار لایه پارچه کلفت و پرز دار به عنوان عایق در زیر آنها استفاده کنید.

8- جدا نمودن تجهیزات صدادار از محل های استراحت

همه ما در هنگام حضور در خانه نیاز به آرامش داریم به خصوص در مواقعی در اتاق خواب مشغول استراحت هستیم. بنابراین مهم است که این فضاها از دیگر بخش های پر سر و صدای خانه خانه مثل آشپزخانه و رخت شوی خانه دور باشند. استفاده از اتاق های مجزای مجهز به عایق های صوتی می تواند ایده خوبی در طراحی منزل باشد. بکارگیری درهای مجهز به عایق بین کلیه فضاها، به مقدار قابل ملاحظه ای از انتقال صدا در خانه جلوگیری می کند.

9- استفاده از فضای سبز اطراف ساختمان

استفاده از فضای سبز اطراف ساختمان یکی از راه هایی است که می تواند آلودگی های صوتی خانه ها را کاهش دهد. طراحی محوطه سازی مجتمع ها و ساختمان ها باید به گونه ای باشد که از فضای سبز به عنوان مانعی در برابر صدا استفاده شود.

10- استفاده از پوشش های جاذب صدا در کف ها، دیوارها و سقف ها  

عایق های صوتی مانند موکت می توانند از عبور صدا جلوگیری نمایند. جهت کاهش میزان انعکاس صدا، سعی کنید کف اتاق با فرش، موکت یا هر نوع پوشش پرزدار دیگر پوشش داده شود. این کار ضمن کاهش میزان انعکاس صدا، با گرفتن انرژی صوت، یک نوع عایق صوتی است که مانع از انتقال آن به طبقات پایین تر نیز می شود. حتی الامکان از بکارگیری کف پوش های سخت، مانند سرامیک، بتن و چوب خودداری نمایید.

خرید و فروش اپارتمان در کرج