026-34490635
جدیدترین اخبار

املاک خشت کرج، سند پایدار از ریشه و اصالت خشت ماندگار


جدیدترین اخبار

97/03/08

هزینه های آپارتمان نشینی چگونه محاسبه می شود؟

در قسمت آخر ماده 4 قانون تملک آپارتمان‌ها آمده که: پرداخت هزینه‌ های مشترک، چه واحد آپارتمان مورد نظر مورد استفاده قرار بگیرد یا اصلا از آن استفاده ای نشود، الزامی است. اما سوالی که ممکن است برایتان پیش بیاید این است که این هزینه ها چگونه محاسبه می شوند؟

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/08

«وکالت بلاعزل» را بشناسید تا قافیه را نبازید!

یک شیوه رایج در خرید و فروش خانه و آپارتمان یا هر ملک دیگری خرید و فروش به صورت وکالتی است که در مطالب قبلی به آن پرداختیم. انتخاب این شیوه از سوی افراد مختلف، دلایل متفاوت دارد.اما یک سوالی که مطرح می شود این است که وقتی می گوییم وکالت بلاعزل ، منظور از بلاعزل چیست؟

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/08

3عنصر مهم در معماری خانه های سنتی ایران

معماری خانه های سنتی ایران از دیرباز زبانزد خاص و عام بوده، زیرا با طراحی منحصر به فرد خود علاوه بر ایجاد زیبایی و تنوع در عرصه معماری توانسته است که زیبایی غیر قابل وصفی را نیز در تمامی نقاط این کشور بوجود آورد. خانه محل آرامش و آسایش اهالی ساکن در آن است و وجود بستری برای ایجاد آرامش جز یکی از ویژگیهای معماری خانه های ایرانی است و وجود قسمت های مختلف خانه های قدیمی برای ایجاد محلی امن و آرام علت دیگری بر وجود ذوق و قریحه و تبحر معماران ایرانی در طراحی و ساخت این ابنیه هاست. این خانه ها دارای فضاهای بسیار وسیعی همچون سکوی جلوی در ورودی، سردرهای خاص، هشتی، دالان یا راهرو، ایوان، حیاط های مختلف، حوض، مطبخ و بسیاری دیگر بوده است.

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/09/08

بهترین معمار تاریخ برای شاگرد ایرانی خود چه کرد؟

فرانک لوید رایت (Frank Lloyd Wright) معمار، طراح داخلی، نویسنده و مدرس دانشگاه را بهترین معمار تاریخ آمریکا می دانند. کسی که در دوران حیات خود بیش از 1000پروژه را طراحی کرد که از این تعداد تاکنون 532پروژه ساخته شده است. رایت معتقد بود هر سازه باید با انسانیت، طبیعت و محیط در هماهنگی باشد، فلسفه ای که بعدها به عنوان معماری ارگانیک بر سر زبان ها افتاد .

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/03

آیا فروش پارکینگ آپارتمان مجاز است؟

این روزها شهرها در مقایسه با سال های قبل شلوغ تر شده و مردم بیشتر به شهرنشینی و به تبع آن، آپارتمان نشینی روی آورده اند. در کنار این موضوع به تعداد ماشین ها نیز افزوده شده و طبیعتا همه ی آپارتمان ها و خانه ها دارای پارکینگ نیستند. بنابراین برخی از کسانی که پارکینگ ندارند، به دنبال محلی برای پارک خودروی خود می گردند. اینجاست که موضوع فروش پارکینگ آپارتمان یا اجاره دادن آن مطرح می شود

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/03

چیدمان مبل ، عنصر زیبایی ساز دکوراسیون خانه

چیدمان مبل جز یکی از عوامل بسیار مهم و تاثیر گذار در نوع دکوراسیون و زیبایی محیط زندگیست. با بوجود آمدن این وسیله کاربردی در گذشته و گرایش مردم به داشتن و خریدن چنین محصولی هم اکنون شاهد طراحی های متنوع و ساخت انواع مبلمان در سایز ها، طرح ها و شکل های مختلف هستیم.

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/03

چگونه در سرمایه‌گذاری املاک‌ومستغلات سورپرایز نشویم!

می‌خواهید در بازار مسکن یک تصمیم بزرگ گرفته و ملکی بخرید! این فرایند بسیار پراسترس است. حال تصور کنید این معامله جهت سرمایه‌گذاری در بازار املاک‌ومستغلات باشد! بسیاری از افراد برای خرید این املاک وام می‌گیرند و ملک را رهن یا اجاره می‌دهند. برخی مواقع میزان اجاره‌بها اقساط وام و هزینه‌های ملک را پوشش نمی‌دهد و مالکان را به دردسر می‌اندازد

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/03

رسم پلان، نقشه منزل تان را به زبان ساده بکشید!

شما هم تصمیم گرفته اید که معمار منزل خودتان باشید؟ پس بهتر است اطلاعات پایه از این علم داشته باشید و با اصطلاحات رایج در رشته ی معماری آشنا شوید؛ یکی از این اصطلاحات پرکاربرد، پلان است که معماران از مرحله ی طراحی تا ساخت و چیدمان با آن سروکار دارند.

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
97/03/02

زوج ها دو بار وام مسکن می گیرند!‍‍‍

بانک مسکن تصمیم گرفته است به زوج هایی که از وام خرید خانه استفاده کرده اند ،یک باردیگر وام مسکن پرداخت کند. پرداخت تسهیلات دوباره بانک مسکن به زوج ها ،مشروط به گذشتن دوره زمانی مشخص از زمان نخستین باردریافت این تسهیلات و همچنین تسویه بدهی خود با بانک یا انتقال تسهیلات به دیگری ،خواهد بود.

ادامه مطلب
مقالات ملک و صنعت ساختمان
 
  1